Студенти економічного факультету радо долучаються до програми обміну Еразмус + уже четвертий рік поспіль. За цей час студенти встигли особисто познайомитись із особливостями здобуття вищої освіти у Італії, Литві та Хорватії. Цей непростий рік також не став винятком, і на початку березня три студентки економічного факультету розпочали навчання у Політехнічному університеті міста Пожега (Хорватія), до котрого студенти економічного факультету УжНУ їздять з 2018 року. На жаль, пандемічна ситуація не обійшла стороною і Хорватію, в країні також введений карантинний режим і дівчата більшість часу проводять у своїх апартаментах та навчаються дистанційно. Про це, а також про свою мотивацію та перші враження від програми обміну Еразмус+, поділились з нами студентки економічного факультету.
Іветта Горкій, студентка 2 курсу, спеціальність «фінанси і кредит»:
Вирішила взяти участь у конкурсі на здобуття стипендії Еразмус +, щоб отримати нові знання, уміння та попрактикувати англійську, адже тут всі розмовляють з нами і викладають нам саме на ній. Через таку світову ситуацію (Covid-19), ми вимушені навчатись дистанційно, щоб захистити себе та інших, але, загалом, навіть в режимі online ми отримуємо якісні знання. Отже, можна сказати, що навчання проходить добре. Особливості дистанційного навчання такі: нам надсилають різні матеріали, завдання та лекції, які ми повинні самостійно опрацювати та виконати, якщо є якісь питання, то ми можемо задати їх по телефону або написати у соціальну мережу, через яку ми спілкуємось саме з цим викладачем. Зараз ми виходимо з дому при крайній необхідності, проте, коли ми приїхали, нам хотіли провести низку цікавих екскурсій, але через карантин все довелось відмінити. Перед від‘їздом ми спілкувались зі студентами, які вже брали участь у програмі Erasmus+, і все, про що вони нам розповідали, виправдалось. Зокрема, лояльні викладачі, які все доступно пояснюють, якщо ти щось не зрозуміла. Круто, що ми маємо можливість покращувати свою англійську; знайомитися з новими людьми; вчитися самостійному життю; отримувати нові знання.
Вікторія Калинич, студентка 3 курсу, спеціальність «облік та оподаткування»:
Я вирішила долучитись до програми обміну Еразмус+, передусім, щоб здобути нові знання, познайомитись із цікавими людьми та дізнатися більше про культуру та звичаї Хорватії. Через непросту ситуацію з COVID-19 навчання проходить дистанційно. Викладачі надсилають завдання на електронну пошту і дають певний час на їхнє виконання. Навчальний процес відбувається винятково англійською мовою. На вивчення одного предмету виділяється близько 2 тижнів, після чого ми складаємо іспит. Можу сказати, що мої очікування щодо програми виправдалися – я дізналася багато нового, як і планувала, а наше перебування тут ще і не завершилося. З плюсів навчання за кордоном можу виділити: покращила рівень володіння англійською мовою; познайомилась із мешканцями міста; здобула знання з нових дисциплін; стала більш самостійною. А з мінусів – дуже важко перебувати далеко від дому. Дуже сумую за рідними, друзями та університетом. А однією з головних переваг УжнУ, на мою думку, є велика кількість студентів та краще організоване студентське життя.
Анастасія Олійник, студентка 2 курсу, спеціальність “міжнародна комерція”:
Я дуже задоволена, що маю можливість долучитись до програми Еразмус +, оскільки хотіла спробувати щось нове для себе, а також це чудова можливість покращити свої знання і навички володіння англійською мовою. На жаль, з огляду на карантин, ми були змушені перейти на дистанційне навчання. Нам надсилають матеріали та завдання, які ми повинні виконати у певний період. Звичайно, все подається на англійській мові. Є багато практичних завдань, які добре сприймаються і запам’ятовуються. А при виникненні певних запитань щодо навчання, ми спокійно можемо звернутися до викладача. Думаю, що наші очікування виправдалися, оскільки тут якісне навчання та кваліфіковані викладачі. Навчання за кордоном має безліч плюсів: отримання нових знань, навичок, життєвого досвіду… З мінусів, напевно, тільки те, що ти знаходишся далеко від дому і часом сумуєш за своїми рідними і друзями.